Sony PlayStation 4 bu özelliklerle gelecek!

0
1134
Sony PlayStation 4 ile sunulacak özellikler.
Sony PlayStation 4 ile sunulacak özellikler.

Sony, tüm dünyadaki oyun tutkunları tarafından heyecanla beklenen PlayStation®4 sistemini, ilk olarak Kuzey Amerika’da ve pek çok yeni özellik ile birlikte sunacak. Heyecan verici yeni özellikler arasında; sistem yazılımı güncellemesi sürüm 1.50, PlayStation®Vita sistemi ile uzaktan oynama ve oyun oynama deneyimini geliştiren “SHARE (PAYLAŞ)” düğmesi üzerinden oynanan oyunu paylaşma da bulunuyor.

The website has multiple information about the product which makes the purchase easy. You should tell your doctor if you clomifen Anaco are taking any other medicines, are being treated for any condition and are pregnant, breast-feeding or plan to breast-feed, if you are also taking any dietary supplements. Most insurers also offer discounts for the purchase of certain additional insurance products, especially where the primary insurance covers a higher amount on your claim.

In addition, some patients have reported problems with hearing. Buy tamoxifen online without a prescription, buy tamoxifen 10 mg Hingorja tablets, tamoxifen 20 mg. The most common and important of these complaints are daytime sleepiness, and narcolepsy.

Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI), PlayStation®4 (PS4™) sisteminin 15 Kasım 2013 tarihinde Kuzey Amerika’da resmen piyasaya sürülmesi ile birlikte sistem yazılımı güncelleme sürümü 1.50’nin*1 de yayınlanacağını açıkladı. Kullanıcılar, sistem yazılımlarını en son sürüme güncelleyerek piyasaya çıkış tarihinden itibaren çeşitli heyecan verici özelliklerden yararlanabilecek.

 

PS4 sistemi, PlayStation kullanıcılarının en iyi oyun ve en sarmalayan deneyimlere ulaşmasını sağlamak amacıyla sıfırdan tasarlandı. Sistem, güçlü grafikler ve hız, son derece bütünleşik sosyal yetenekler ve PlayStation®Vita (PS Vita) sistemi gibi cihazları kullanan yenilikçi ikinci ekran özellikleri ile zengin ve sürükleyici oyun oynama deneyimini yeniden tanımlıyor. Sony, gelecekte yayınlayacağı yazılım güncellemeleri yoluyla PS4 sistemini geliştirmeye devam edecek.

 

Kuzey Amerika’da piyasaya çıkması itibariyle PS4 üzerinde mevcut olacak özellikler:

 

l  Uzaktan Oynatma

Kullanıcılar, PS4 Link*2*3’i kullanarak Wi-Fi ağları üzerinden bağlanacakları PS Vita sistemleri ile oturma odalarında TV’leri üzerinde görüntülenen PS4 oyunlarına erişme ve bunlarla oynama imkânına sahip olacak. Sony, birçok PS4 oyununun Remote Play*4 üzerinden oynanabileceğini tahmin ediyor.

 

l  İkinci Ekran

Kullanıcılar, PS Vita sistemi için PS4 Link*2 uygulaması, iPhone, iPad, ve Android tabanlı akıllı telefon ve tabletleri*5 için ise PlayStation®App uygulamasının yardımıyla desteklenen oyunlarda bu cihazları ikinci ekran olarak kullanabiliyor. PlayStation®App kullanıcıların mobil cihazları üzerinden oyunlar ile etkileşime girmesine imkân veriyor. Örneğin, tüm PS4 sistemlerine önceden yüklenen ve PlayStation®Camera gerektiren THE PLAYROOM adlı oyunda, kullanıcılar mobil cihazlarının ekranında resimler çizerek bunları televizyona atabiliyor. Görüntüler daha sonra oyun içinde 3D nesneler olarak ortaya çıkıyor.

Zahmetsizce ekran görüntülerini kaydedin, çekin ve oynadığınız oyunun videolarını yükleyin

PS4 sistemi, oynanan oyunun kusursuz şekilde yüklenmesini sağlayan adanmış “daima açık” video kodlama sistemleri de sunuyor. Kullanıcılar, sadece PS4 üzerindeki Kablosuz Kumanda (DUALSHOCK®4) üzerindeki “SHARE (PAYLAŞ) düğmesi”ne basarak efsanevi zaferlerini paylaşabiliyor, ekran görüntüleri çekip veya oynadıkları oyunun son 15 dakikasını kaydedip etiketledikten sonra oyuna geri dönebiliyor. Video, oyuncu oyununa devam ederken yükleniyor. PS4 sisteminin Kuzey Amerika’daki piyasaya çıkışı itibariyle, kullanıcılar görüntü ve videolarını Facebook üzerindeki arkadaşları, ekran görüntülerini ise Twitter üzerindeki takipçileri ile paylaşabilecek *6.

 

Oynanan oyunları yayınlayın ve izleyin

PS4 sistemi, kullanıcıların Ustream ve Twitch*7 canlı internet aktarım hizmetlerini kullanarak oynadıkları oyunu dünyanın dört bir yanındaki oyunseverler ile gerçek zamanlı olarak paylaşmasına izin vererek sosyal izlemeyi de geliştiriyor. SCE, kullanıcıların canlı yayınları iki şekilde izlemesini mümkün kılıyor. İlk olarak, PS4 üzerindeki Live from PlayStation® uygulaması tüm PlayStation® kullanıcılarından gelen aktarımları bir araya getiriyor. İkinci olarak, kullanıcılar arkadaşlarının PS4 üzerinde oynadığı oyunu PC’lerinden ve mobil cihazlarına kurulu olan Ustream, Twitch gibi uygulamalar ve tarayıcılardan seyredebiliyor. Kullanıcılar, PlayStation®App uygulaması üzerinden rahatlıkla başlatılabilen bu uygulamaları oynanan oyun yayınlarına yorumlar yazmak için de kullanabiliyor. Ayrıca, PlayStation®Camera sahibi kullanıcılar kamera ve mikrofon üzerinden ses ve görüntülerini de oyun yayını ile birlikte aktarabiliyor.

 

İndirirken oyna

Bu özellik, kullanıcıların desteklenen dijital oyunları indirilirken*8 oynayabilmesini mümkün kılıyor. Bir oyun satın alındığında, kullanıcılar verilerin belirli bir kısmı PS4 tarafından indirildikten sonra oynamaya başlayabilirken oyunun geriye kalanı ise oyun oynanırken arka planda indirilmeye devam ediyor. Oyunlar bekleme modunda da indirilebiliyor.

 

Çoklu giriş

Aynı anda 4’e kadar kullanıcı tek bir PS4 sistemine giriş yapabiliyor. Bu oyuncular, tek bir PS4 sistemi üzerinde çok oyunculu bir oyun oynarken dahi, oyunları oynamak için kendi kayıt verilerini kullanabiliyor ve kendi Sony Entertainment Network hesapları üzerinde kupalar kazanabiliyor*9.

 

Parti (Sesli sohbet)

Her kullanıcı, PS4 sistemi ile birlikte verilen Mono Mikrofonlu Kulaklık’ın yardımıyla farklı uygulama veya oyunları kullanmakta olan sekize kadar arkadaşı ile sohbet edebilecek. Ayrıca, kullanıcılar PS4 ve PS Vita sistemleri arasında sohbet etmek için Parti uygulamasından da yararlanabilecek.

 

Yüz tanıma ve sesli komutlar *10

PlayStation®Camera sahibi kullanıcılar yüzlerinin görüntüsünü PS4 sistemine kaydedebilecek ve DUALSHOCK®4 yerine yüz tanıma özelliğini kullanarak giriş yapabilecek. Ayrıca, kullanıcılar PS4 ana ekranında dolaşmak için DUALSHOCK®4’e veya PlayStation®Camera’ya takılı Mono Mikrofonlu Kulaklık üzerindeki mikrofonu kullanarak (PlayStation®Dynamic Menu) oyunları başlatmak, sistemi kapatmak ve diğer birçok özellik için sesli komutlar verebilecek*11.

 

Çevrimiçi Çok Oyunculu Oyun

PlayStation®Plus (PS Plus) üyeleri, PS4 oyunlarını ağ üzerinden diğer oyuncular ile birlikte oynayabilecek. PS Plus, çevrimiçindeki çok oyunculu maçlara katılmayı aralarında canlı yayınından veya Parti sesli sohbetlerinden kolaylıkla katılım imkânının da bulunduğu gibi birçok şekilde kolaylaştırıyor.

 

Blu-ray Disc™ ve DVD oynatıcı

Kullanıcılar PS4 sistemleri üzerinde sadece oyun oynamanın değil aynı zamanda Blu-ray ve DVD video içeriklerini izlemenin de keyfini yaşayacak*13.

 

Ayrıca, PS4 sistemini düşük enerji tüketimi konumunda tutarak kullanıcıları anında tekrar oyuna geri getiren “durdur/devam et” modu gibi bazı özellikler ise piyasaya çıkış tarihi itibariyle mevcut olmayacak. Sony sistem yazılımı güncellemesi sürümü 1.50 ve PS4 sisteminin Kuzey Amerika’da piyasaya çıkışı sırasında mevcut olacak özellikler ile bunun ardından, yakın zamanda sunulacak özellikler hakkında da ek bilgi sağlayacak.

 

SCE, PS4 sisteminin hizmet ve özelliklerini devamlı olarak zenginleştirirken PlayStation platformunu daha da genişlemeye yönelik çalışmalarını da sürdürecek.

 

 

*1 Sistem yazılımı sürüm 1.50 için indirilecek verilerin büyüklüğü 300 MB civarındadır. Bu, kullanıcıların

ağ ortamına bağlı olmakla birlikte, indirme işlemi 5~10Mbps hızındaki bir geniş bant bağlantısı üzerinde 5 ila 15 dakika arasında bir süre alacaktır.

*2 PS4 Link kullanımı için yakında yayınlanacak olan en son PS Vita sistem yazılımı sürümü gerekmektedir.

*3 Ağ ortamı veya oyunlara bağlı olarak, uzaktan oynama performansı ev dışında değişiklik gösterebilir.

*4 Uzaktan Oynama özelliği, başta PlayStation®Camera veya belirli üçüncü taraf çevre birimleri

gerektirenler olmak üzere, tüm oyunlar için aktive edilmeyecektir.

*5 İşletim sistemi sürümü veya diğer koşullara bağlı olarak, kullanıcılar uygulamayı kullanamayabilirler.

*6 Kullanıcıların Facebook ve Twitter’ı kullanmak için kendi hesaplarına giriş yapması gerekmektedir.

*7 Kullanıcıların Ustream ve Twitch’i kullanabilmek için kendi hesaplarına giriş yapması gerekmektedir.

*8 Oynamaya başlamak için geçecek süre, oyun verilerinin büyüklüğü ve ağ ortamlarına göre değişiklik

gösterir. Bu özellik tüm oyunlar tarafından desteklenmemektedir.

*9 Kupaların alınması için gerekli koşullar oyundan oyuna değişiklik göstermektedir.

*10 Ses tanıma özelliği, sistem yazılımı sürüm 1.50’ye güncelleme yapmaksızın kullanılabilir.

*11 Sesli komutlar için lütfen çevrimiçi kullanım kılavuzuna bakınız.

*12 Sony Corporation tarafından sunulmaktadır. Daha fazla detaylı bilgi için, aşağıdaki web sitesini ziyaret ediniz.http://www.sonyentertainmentnetwork.com/music-unlimited/why-music-unlimited/

*13 İlk kullanımda, kullanıcıların bu özelliği aktive etmek için internete bağlanması gerekmektedir.

CEVAP VER