Yeni Sony Action Cam ile sınırlarınızı zorlayın

0
1345

Sony’nin CES 2014’te tanıttığı splashproof (su sıçrama korumalı) yeni giyilebilir video kamera Action Cam HDR-AS100V, 50 Mbps’de XAVC S formatında Full HD görüntü kalitesi sunuyor. Canlı İzleme Uzaktan Kumandası[1] ile beşe kadar video kamera uzaktan kontrol edilebiliyor ve PlayMemories Home™ düzenleme yazılımı ile birden fazla video kameradan gelen görüntüler birleştirilebiliyor.

Nolvadex is not as good at treating obsessive thinking, obsessive handwashing or obsessive dieting that is. They contain the same active ingredient as harassedly the name brand. The most common causes are: sexually transmitted infection infection usually acquired from unknown or infertile people, or during sex.

If you have a fever, it is better to take the medicine before or during your fever. This amount is a little over a quarter of a typical prescription of 250 pills at a pill, so it is clear that levitra recensioni Würselen this type of insurance does not cover all medicines. These antibiotics are commonly used to treat infections that are caused by bacteria that have the ability to develop a penicillinase.

  

Sony Action Cam ile sınırlarınızı zorlayın!

Sony’nin, dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı CES 2014’te ilk kez görücüye çıkardığı, tamamen yenilenen Action Cam HDR-AS100V kayaktan yarış pistine ve hatta çamurla kaplı patikalara kadar ekstrem maceralara olan tutkunuzu tatmin ediyor.

HDR-AS100V, Action Cam’in bugüne kadarki en iyi görüntü kalitesini sunuyor. Video kameranın güçlendirilen yeni ZEISS Tessar® 170 derecelik geniş açılı lensi, 13,5 megapiksel Exmor R™ CMOS sensörü ve güçlü yeni BIONZ X görüntü işlemcisi sayesinde, görüntüler daha da canlı ve net.

Her karede muazzam görüntü kalitesi

Bir ilk olarak, Action Cam artık etkin yeni XAVC S video formatını kullanarak 50 Mbps’ye kadar yüksek bit hızlı kayıt ile Full HD görüntüleri de yakalayabiliyor. Diğer video kameralarda bulanık veya titreşimli görünen hızlı sahne dönüşlerinde dahi her karedeki muazzam görüntü kalitesi ile farkı göreceksiniz.

Canlı İzleme Uzaktan Kumandası ile kontrol kolaylığı

Bir diğer ilk ise, beş adede  kadar Action Cam AS100V’nin artık ürünle birlikte verilen giyilebilir kol saati tarzındaki RM-LVR1[2] Canlı İzleme Uzaktan Kumandası ile kontrol edilebiliyor olması. Tek bir tuşa dokunarak kayıtları başlatıp durdurabiliyor, çekimleri renkli ekranda anında görüntüleyebiliyor veya ayar yapabiliyorsunuz. Kalın kayak eldivenleri giydiğinizde bile her noktaya parmak uçlarınız ile kolayca ulaşabilmeniz için özel tasarlandı.

Su geçirmez kılıf gerektirmiyor

Sony’nin giyilebilir Full HD video kamerası, yollarda, tepelerde, karda veya suda adrenalinin zirveye çıktığı eğlence için yapıldı. İnce tasarımı hava ve su direncinidüşürürken su sıçrama korumalı gövdesi  yağmurların bataklığa dönüştürdüğü bisiklet patikalarında su geçirmez kılıfa ihtiyaç duymayacağınız anlamına geliyor. Action Cam’ın şık yeni beyaz gövdesi   kavurucu sıcaklarda kurak kumullarda kum kayağı yaparken bile güneş ışınlarını yansıtıyor.

2,5 kat daha iyi performans

İster hızlıca kayak yamaçlardan iniyor olun ister bisikletinizin üzerinde yol çukurlarının arasında geçiyor olun, Gelişmiş SteadyShot,  2,5 kat daha iyi performansı ile görüntüleri daha sabit tutarken görüntüde titreşimi deda engelliyor[3]. Motosiklet veya arazi araclarının mekanik titreşimine karşı özellikle etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Yüksek hızlarda yüksek kaliteli videolar çekin

Bunların yanında, Action Cam sesli olarak 120 fps veya 240 fps’lik yüksek hızlarda yüksek kaliteli videolar da çekebiliyor. Çekim sonrasında, BMX bisiklet ile dönüşlerin ve kaykay ile yapılan numaraların pürüzsüzce akıp giden yavaş çekim görüntüsü için çekimlerinizi normal hızda oynatın.

Daha fazla yaratıcı seçenek

Yeni Aralıklı Fotoğraf Kayıt özelliği daha da fazla yaratıcı seçenek sunuyor. Video kamera, otomatik olarak 1 ila 60 saniye arasında seçilebilen aralıklar ile bir dizi fotoğraf çekiyor. Ardından, uzun yolculukların hızlandırılmış özetini sunmak için bunları sırayla yeniden oynatma imkanı veriyor.. Aynı zamanda, video kameranın kaska veya microlight’ınızın altına yanlamasına veya baş aşağı monte edilmiş olması durumunda görüntüleri tersine çeviren kullanışlı bir ‘ters çevir’ fonksiyonu da bulunuyor.

Action Cam’in üst kısmına eklenen ikinci bir işaret ışığı , video kamera konumuz nerede olursa olsun kayıt başlatma-durdurma durumunu anında teyit edebilmenizi sağlıyor. Bir iskelet kafes eklemeye gerek kalmaksızın basitçe sabitleme için yeni bir tripod adaptörünün de eklenmesiyle kolay montaj seçenekleri de artırılıyor.

Görüntü düzenlemede ekstra esneklik

Yeni Action Cam profesyonel  video yapımcılarına yardımcı olacak birçok yeni özellik  sunuyor. Bir dizi renk ayarı yelpazesi kendi çektiğiniz görüntüleri düzenlemenize ekstra yaratıcı bir esneklik katıyor. İster “Nötr” görüntü kaliteli videoyu yakalayın isterse fazladan etki için zengin, güçlü renkleri vurgulayan ‘Canlı’ ile görüntülere renk katın. Profesyonel düşünen film yönetmenleri için artık zaman kodlu video da kaydeden[4] Action Cam, bu sayede birden fazla video kameradan alınan sahneleri düzenlerken çekimlerin senkronize edilmesine de yardımcı oluyor.

Kullanıcı bit’i de tarih/zaman/sahne numarası gibi iki veya daha fazla video kamera kullanılarak yaratılan videoların düzenlenmesinde son derece yararlı bilgileri (8 basamaklı onaltılı sayılar) kaydedebilen yeni bir fonksiyon.

Akıllı telefon ve tabletlerle tek dokunuşta bağlantı

NFC, Xperia ve diğer uyumlu akıllı telefon ve tabletler ile tek dokunuşta zahmetsiz bağlantı kurulmasına imkan veriyor. Görüntüleri bellek kartları veya bağlantı kablolarıyla uğraşmaya gerek kalmaksızın kolayca paylaşmak için kablosuz olarak mobil cihazınıza aktarıyorsunuz. Tek dokunuşta bağlantı aynı zamanda akıllı telefonunuza PlayMemories Mobile™ uygulamasını kurduysanız, video kamera açılarını doğrudan cep telefonunuzun ekranından hızlıca kontrol etmenize izin veriyor.

Deneyimlerinizi gerçek zamanlı olarak paylaşın

2014’ün üçüncü çeyreğinde kullanıcı güncellemesi olarak sunulması planlanan canlı video iletimi, Action Cam kullanıcılarının deneyimlerini gerçek zamanlı olarak paylaşmasına imkan verecek. Kamera, canlı videoyu kablosuz olarak görüntüleri internete aktaran akıllı telefonunuza gönderiyor. Artık herkes yaşadığı anları tam da gerçekten meydana geldiği sırada paylaşabilecek..

Çekimlerinizi düzenlemek hem eğlenceli hem kolay

Çekim sonrasında, aksiyon filmlerinizi düzenlemek, Windows veya Mac için indirilebilen PlayMemories Home™ yazılımı ile eğlenceli ve kolay hale geliyor. Hatta güzergâhınızı takip eden Harita Görüntüleri ile maceralarınızın haritasını çıkartabiliyorsunuz ve PlayMemories Home™ dörde kadar videoyu birleştirmenize ve muazzam bir etkiye sahip ekran üzeri GPS verilerinin bulunduğu tek bir  video yaratmak için yüksek hızlı kayıt modunda yakalanan görüntüleri düzenlemenize de izin veriyor.

Aksesuarlarla daha fazla maceraya atılın

Tarzıyla uyumlu aksesuarlardan oluşan yelpaze de, nerede ve ne yapıyor olursanız olun Action Cam’inizin tadını çıkartmak için daha da fazla seçeneğe sahip olmanıza imkan veriyor. Action Cam’inize HDR-AS100VB Bisiklet Montaj Kiti veya HDR-AS100VW Giyilebilir Montaj Kiti’ni de ekleyin ve kendinizi maceranın kollarına bırakın.

Sony’nin yeni Action Cam HDR-AS100V giyilebilir video kamerası Nisan  2014’ten itibaren temin edilebilecek.

Teknik özellikler

  

Model HDR-AS100V
Görüntü sensörü 1/2.3 tip arkadan aydınlatmalı Exmor R™ CMOS sensör 13,5 megapiksel (efektif, Yaklaşık)
Görüntü işlemcisi BIONZ X™
Video formatları XAVC S:MPEG4-AVC/H.264MP4: MPEG-4 AVC/H.264
Video modu (çözünürlük) XAVC S: 60p:1920×1080 60p/50p
30p:1920×1080 30p/25p
24p:1920×1080 24pMP4: PS (1920 x 1080 60p/50p) / HQ (1920 x 1080 30p/25p) /STD (1280 x 720 30p/25p) / SSLOW (1280 x 720 120p/100p) /VGA (640 x 480 30p/25p) / HS120 (HS100) (1280×720 120p/100p) /HS240 (HS200) (800×480 240p/200p)
Lens tipi ZEISS® Tessar
Odak Uzaklığı (35mm eşdeğeri) SteadyShot KAPALI: 17,1mm (170°)SteadyShot AÇIK: 21,8mm (120°)
Görüntü sabitleme SteadyShot™ (elektronik)
Çoklu Kamera Kontrolü 5 birime kadar (sadece HDR-AS100V)
Renk Ayarı Canlı/Nötr
Sahne Modları Otomatik/Su altı
Zaman kodu/Kullanıcı biti Sadece XAVC S
GPS Gömülü
USB şarj Var
Çoklu/Mikro USB Terminali Var (Mikro USB uyumlu cihazları destekler)
Wi-Fi /NFC Var, Tek dokunuş uzaktan kumanda
Boyutlar (GxYxD) Yaklaşık 24,2mm x 46,5mm x 81,5mm (uzantılar da dahil)
Uyumlu Kayıt Araçları MP4: Memory Stick Micro™ (Mark 2)MP4: Micro SD/SDHC/SDXC Bellek Kartı (Sınıf 4 veya üstü)XAVC S: Micro SDXC Bellek Kartı (Sınıf 10)
Ağırlık (sadece ana birim) Yaklaşık 67 gr
Ağırlık (birlikte verilen pil ile) Yaklaşık 92 gr (NP-BX1(birlikte verilen pil) ile)
Pil tipi NP-BX1 (birlikte verilir)
Birlikte verilen aksesuarlar Şarj Edilebilir Pil Paketi (NP-BX1) (1)mikro USB Kablosu (1)Kullanım Kılavuzu (1)Su Geçirmez Kılıf (SPK-AS2)(1)Montaj Yapışkanı (VCT-AM1)(1)Tripod Adaptörü (1)

 


[1] HDR-AS100VR ile birlikte standart olarak verilir.

[2] Çoklu Kamera Kontrolü’nü kullanmak için, AS100V ile birlikte verilmeyen RM-LVR1’in AS100V’nin satışı sırasında bir kullanıcı güncellemesi yoluyla sürüm 2.00’a güncellenmesi gerekebilir. RM-LVR1 Canlı Görüntü Kumandası, standart olarak HDR-AS100VR ile birlikte verilir.

[3] Önceki Action Cam modellerine kıyasla.

[4] Zaman kodu ile düzenleme sadece Vegas™Pro XAVC S’de sunulacaktır.

CEVAP VER