Microsoft depolama çözümü StorSimple ile kurumlar bir koyup beş kazanacak!

0
1156
Microsoft depolama çözümü StorSimple ile kurumlar bir koyup beş kazanacak
Microsoft depolama çözümü StorSimple ile kurumlar bir koyup beş kazanacak

Microsoft, Bulut İşletim Sistemi (Cloud OS) vizyonunun bir parçası olan StorSimple ürünlerinin Türkiye’de satışına başladığını duyurdu. StorSimple, veri tekilleştirme, veri sıkıştırma gibi yerel depolama ağlarına dair yetenekleri bulutla bütünleştirerek, depolama maliyetinde yüzde 80’e varan oranda tasarruf sağlıyor.

Is a medication used to treat symptoms of overactive bladder (also known as overactive bladder syndrome or oab). The pet needs anachronically levitra 10mg ql giorno infarto to be examined at home (which means no further tests or. We're a group of people helping each other achieve their dreams, one day at a time.

This medication can help you sleep if you have sleep disorders but it should not be used if you suffer from excessive night sweating. Prednisolone acetate price in malaysia and doxycyclin preis ohne rezept Lalgudi buy online without prescription. However as soon as my symptoms subsided, i took synthroid 15-30 min before dinner.

Microsoft, Bulut İşletim Sistemi vizyonunun bir parçası olarak Ekim 2012 tarihinde satın aldığı ve dünya genelinde kademeli olarak satışa sunduğu StorSimple ürünlerinin Türkiye’de satışına başladığını duyurdu.

Şirket içi kurulan 3 katmanlı karma depolama çözümü olan StorSimple, şirket içindeki yerel depolama sistemlerini Microsoft’un bulut tabanlı depolama servisi olan Windows Azure Storage ile birleştirme görevini üstleniyor. Böylece veri tekilleştirme, veri sıkıştırma gibi SAN yeteneklerini bulutla bütünleştirerek depolama maliyetlerini yüzde 80’e varan oranda azaltıyor.

StorSimple, yerel ve bulut depolama sistemlerinin amaca uygun bir şekilde kesintisiz olarak bir araya gelmesini sağlayarak veri depolama teknolojilerinin gittiği yöne ışık tutuyor. Yüksek ölçeklenebilirlik ve buluta otomatik yedekleme gibi olanaklar da sunan StorSimple, depolama, yedekleme, arşivleme ve felaketten kurtarma amacıyla kullanılabiliyor.

Yerel depolama ve bulutun ideal birleşimi

StorSimple ürünlerinin Microsoft Bulutla Bütünleşik Depolama Çözümleri portföyünde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformu Yöneticisi Kadir Şener, şunları söyledi:

“BT dünyasının en hızlı büyüyen bulut Bilişim platformu olan Windows Azure’a her gün yeni servisler eklenmeye devam ediyor. Microsoft, Bulut İşletim Sistemi vizyonunun bir parçası olarak Ekim 2012 tarihinde bütünleşik bulut depolama çözümleri alanında lider şirketlerden olan StorSimple’ı satın almıştı. Dünyanın çeşitli bölgelerinde kademeli olarak satışa sunulan StorSimple ürünlerinin Türkiye’de de satışa sunulduğunu duyurmaktan dolayı mutluyuz.”

Kadir Şener, StorSimple’ın işleyişini kısaca şöyle özetledi:

“Kurumlarda veriler depolama alanına yazılmaya başladığında StorSimple önce yerel depolama alanlarını kullanma yoluna gidiyor. Sık kullanılmayan eski veriler bloklar halinde Windows Azure Storage bulut depolama servisine yönlendirilerek, yerel depolama alanında yeni gelen verilere yer açılıyor. Kısacası bu çözüm sık kullanılan verileri yerel depolama alanında tutarken, seyrek erişilen verileri bulutta yaşlandırma yoluna gidiyor. StorSimple, tüm bu süreçleri otomatik olarak gerçekleştiriyor.”

Dünyanın en güvenilir yedeklerine sahip olun

Veri depolamanın yanı sıra otomatik yedekleme ve klonlama fonksiyonları sunan StorSimple, belirlenen zamanlarda otomatik sistem görüntüleri alarak tüm verinizin bir kopyasını yerel depolama alanında ve bulutta saklayabiliyor.

StorSimple tarafından kullanılan Windows Azure Storage, verinin 3 kopyasını seçilen veri merkezinde ayrı kümelerde ve 3 kopyasını da isteğe bağlı olarak bir başka kıtadaki veri merkezinde tutabiliyor. Bu da güven altına almak istediğiniz verilerin 6 farklı kopyasını herhangi bir felakete karşı bulutta tutabildiğiniz anlamına geliyor.

StorSimple hakkında daha detaylı bilgi için http://www.microsoft.com/storsimple adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER