Galaxy S5 mobil hayatını zenginleştiren 10 sensör

0
1144

Samsung Electronics’in yeni akıllı telefonu Galaxy S5’te, kullanıcıların mobil hayatını zenginleştirecek toplam 10 sensör bulunuyor. Galaxy S5’te yer alan sensörler sayesinde günlük rutin işlerinizi çok daha rahat ve kolay yapmanız mümkün. Galaxy S5; hareket ve yakınlık sensörü gibi kullanım kolaylığı sağlayan sensörlerinin yanı sıra, Parmak İzi Sensörü ile güvenlik ve Kalp Hızı Sensörü ile de sağlıklı kalma konularında yardımcı oluyor.

It may be necessary that you take a higher dose when you switch to the oral form of the medication. The patient may have had some type of come preparare il viagra in casa con rimedi naturali Talavera de la Reina sexual trauma. If you're not paying for your own medicine, it's hard to find out exactly how much you're paying for the pills, and that might mean your bills are a lot higher than you think.

The primary objective was to test whether, compared with placebo, lisinopril 50 mg once-daily improved blood pressure. In this drug interaction information for generic versions of finasteride (proscar), look for the drug interaction information for proscar tamoxifen hexal kaufen Miami Lakes before taking this drug. I noticed a change in a couple of areas that i have not seen before:

Kalp atışı hızı sensörü

İçinde kalp atış hızı sensörü bulunan ilk akıllı telefon olan Galaxy S5 sayesinde artık kullanıcılar kalp atış hızını kolaylıkla takip edebilecek. Arka kameranın altında yer alan sensörün üzerine parmaklarını koyarak S Health uygulamasıyla kalp atış hızını ölçmek mümkün.

Kalp hızı sensörü; kırmızı LED bir ekran aracılığı ile çalışıyor. Kırmızı LED, kullanıcının parmak ucuna yansıtılıyor ve kalp atış hızı sensörü alyuvarların damarlarda hangi hızda hareket ettiğini hesaplıyor. Böylece kullanıcının dakikadaki kalp atış sayısı hesaplanıyor.

Bu kalp atış hızı ölçümleri cihaza kaydedilerek, kullanıcıların egzersiz öncesi ve sonrasındaki kalp atış hızlarını karşılaştırmaları mümkün oluyor. Ayrıca sağlık ve egzersiz programlarını da buradan takip edebiliyorlar.


Parmak izi sensörü

Galaxy S5’in parmak izi sensörü, akıllı telefonların kullanım ve güvenlik çıtalarını yukarıya taşıdı. S5, parmağınızı ana sayfa düğmesine doğru kaydırarak kullanılabilecek bir parmak izi sensörü içeriyor. Kullanıcılar cihaza 3 farklı  parmak izi kaydedebiliyorlar.

Parmak izi okuyucu sensörü, telefonunuzun ana ekran kilidi uygulamasının yanı sıra, mobil ödeme işlemlerinde ve dosyalarınıza kişisel kilitler koyarken de kullanılabiliyor.

26 ülkede hizmet vermek üzere PayPal ile işbirliği gerçekleştiren Samsung, kullanıcıların şifre yerine parmak izi tanıma özelliğini kullanarak mobil ödeme işlemlerini daha rahat gerçekleştirmeleri mümkün kılacak.

Samsung’un parmak izi okuyucu sensörü sayesinde kullanıcılar doğum tarihi gibi kişisel bilgileri kullanmak yerine kendi biyometrik verilerini kullanarak PayPal ile yapılan mobil ödeme işlemlerinde güvenliği önemli ölçüde arttırabiliyorlar.

 

Galaxy S5’te yer alan diğer sensörler:

1.     Barometre: Hava basıncını ölçerek dağa tırmanırken kaç kalori yakıldığını hatasız olarak hesaplar.

2.     Hall sensörü: Katlanır kapağın durumunu algılar. Böylece kapak açılınca ekran ışığı da açılır, kapandığında ise ekran ışığı otomatik olarak kapanır.

3.     RGB ortam ışığı sensörü: Ekranı otomatik olarak aydınlatarak veya karartarak göz yorgunluğunu azaltır.

4.  El Hareketi sensörü: Kullanıcılar telefonlarına dokunmadan, sadece ellerini hareket ettirerek telefonlarıyla etkileşimde bulunabilirler.

5.     Yakınlık sensörü: Telefon görüşmesi sırasında ekranı kapatır.

6.     Jiroskop: Kullanıcılar ekranı yukarı ve aşağı eğerek kolayca metin okuyabilirler.

7.     Hareket Sensörü: Adımölçerle benzer işlevleri vardır ve zinde kalmak konusunda yardımcı olacak özellikler sunar.

8.     Jeomanyetik sensör: Ana yönleri hatasız saptayabilmek üzere haritalardan faydalanır.

CEVAP VER