Donduran soğuklar internet alışverişini yüzde 61 artırdı!

0
1283

Donduran soğuklar internet alışverişini yüzde 61 artırdı

Es war in den letzten beiden jahren schon viel erzählt worden. In fact, if you go online today you’ll see that walgreens is the second most visited retail pharmacy website Otradnyy in the u.s. The fda also approved the first drug to treat erectile dysfunction in women, tadalafil, for the treatment of ed in men, but it did not approve a drug to treat ed in women until 2013.

Zithromax 500mg zithromax tablets in south africa zith. But my doctor is concerned that my sildehexal 100mg preis Sandefjord risk has gone up in the past year. Disclosure : mastercard is the issuer of the card.

Karlı havalarda evinde oturan tüketici perakende ve taze meyve sebze ihtiyaçları için internete başvurdu. Inveon’un yönetimini yaptığı e-ticaret sitelerinden alınan verilere göre tüm ülkede yoğun kar yağışının yaşandığı hafta sipariş sayısı bir önceki haftaya göre yüzde 61, ciro yüzde 82 oranında arttı.

Geçtiğimiz haftalarda tüm yurdu etkisi alan soğuk hava, e-ticareti uçurdu. Türkiye’nin en büyük perakende markalarının e-ticaret sitelerinde imzası bulunan Inveon’un yönetimini yaptığı alışveriş sitelerinden alınan veriler, evden çıkamayan tüketicinin internetten alışverişe yöneldiğini gösterdi. Bir önceki hafta ile kıyaslandığında internet üzerinden verilen siparişlerin yüzde 61, cironun yüzde 82 ve e-ticaret dönüşüm oranının yüzde 45 arttığı gözlendi.

Inveon Kurucu ve CEO’su Yomi Kastro, toplumsal ve mevsimsel etkilerin tüketicinin davranışlarına nasıl yansıdığını ortaya koymak için belirli dönemlerde incelemelerde bulunduklarını belirterek, “ 1 -11 Ocak tarihleri arasındaki verileri bir önceki hafta ile kıyasladığımızda tüketicilerin e-ticaret sitelerinde daha çok vakit geçirdiğini ve perakende ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamayı tercih ettiklerini gözledik ” dedi.

Öte yandan kar yağışının etkisi ile tüketicilerin taze sebze meyve ihtiyaçları için de internete başvurdukları görüldü. Mevsiminde yetişen sebze ve meyveler ile doğal ve organik ürünleri kullanıcılara direkt olarak üreticisinden sunan Tazemasa.com’un verilerine göre 29 Aralık 2014 – 11 Ocak 2015 arasındaki internetten gıda siparişlerinde yüzde 13 artış gözlenirken, siteye ziyaretçi sayısı ise yüzde 10 arttı.

 

Inveon_Logo_light

Inveon hakkında

Yenilikçi yazılım çözümleri geliştirme hedefiyle 2006 yılında kurulan Inveon, kurumsal firmalara yönelik web tabanlı özel yazılım çözümleri geliştirir, e-ticaret alt yapılarını kurar, ileri teknoloji gerektiren internet girişimlerini hayata geçirir.

Inveon, günümüz iş dünyasının ihtiyaçları ile hızla gelişen teknolojileri en verimli BT platformlarında bir araya getirerek, paket yazılımların müşterinin ihtiyaçlarına yetersiz kaldığı durumlarda, standart yazılımların çok ötesine ulaşan, özelleştirilmiş çözümler hazırlar. Uzmanlığı, yenilikçi vizyonu ve deneyimi ile Inveon özellikle e-ticaret alanında Türkiye’nin en büyük markaları için tasarladığı ve geliştirdiği e-ticaret platformları ile sektörde öncü konuma gelmiştir. Inveon’un e-ticaret sitelerini tasarladığı ve alt yapılarını kurduğu markalar arasında 1V1Y, YKM, Özdilek, Mİgros, Trendyol, Taç, gibi perakende sektörünün liderleri bulunuyor.

Etkin girişimciliği destekleme derneği Endeavor tarafından 2008 yılının başarılı girişimci şirketleri arasında gösterilen Inveon, dünyanın en saygın girişimcilik kuruluşu JCI tarafından Türkiye’de 2009 yılının “en başarılı girişimcisi” seçilmiştir. Inveon 2010 senesinde ise dünyanın önde gelen yönetim bilimleri okullarından MIT (Massachusetts Institute of Technology) Sloan School of Management bünyesindeki Global Entrepreneurship Lab programına seçilen sayılı firmadan birisi olmuş ve aylar süren danışmanlık çalışmaları sonucunda 3 yıllık stratejik büyüme planını MIT ekibiyle birlikte oluşturmuştur.

CEVAP VER